Międzynarodowy Dzień Teatru - 27 marca

poniedziałek, 26 marca 2012

27 marca jest obchodzony 51. Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego – ITI w 1961 roku. Upamiętnia otwarcie pierwszego sezonu Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku, na którym spotkały się zespoły z obu stron “żelaznej kurtyny”.

W tym roku autorem przesłania jest znany amerykański aktor i reżyser John Malkovich. W orędziu napisał między innymi: “Niech wasze dzieła będą ważne i oryginalne. Niech będą głębokie, wzruszające, niepowtarzalne i niech skłaniają do refleksji. Niech wspierają nas w rozważaniach nad tym, co znaczy być człowiekiem, i niech w tych rozważaniach znajdzie się wiele serca, szczerości i wdzięku”.

Z okazji Dnia Teatru w naszym kraju już po raz trzeci jest organizowana ogólnopolska akcja kulturalna pod hasłem “Dotknij teatru”. Obejmuje ona różnorodne działania, jak: spektakle, spotkania, warsztaty, próby otwarte, wystawy, zwiedzanie kulis, czy projekcje. Dzięki nim widzowie mogą poznać teatr “od kuchni”, zaś artyści i animatorzy kultury podzielą się doświadczeniami, zaprezentują swoje projekty i lepiej poznają potrzeby widzów.powrót do listy | następna wiadomość

O MCE

Małopolskie Centrum Edukacji to marka powstała w 2002 roku. Od początku swojej działalności, skupiając wokół siebie wysokiej klasy specjalistów, postawiła sobie za cel propagowanie oświaty i kształcenia ustawicznego.

Aby realizować przyjęte idee, zgodnie z art. 82 Ustawy o systemie oświaty Rafał Leśniak jako osoba prowadząca powołał:

  • Zaoczne licea ogólnokształcące,
  • Bezpłatne gimnazja dla młodzieży,
  • Placówkę Kształcenia Ustawicznego,
  • Placówkę Doskonalenia Nauczycieli.

Małopolskie Centrum Edukacji zostało wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pod numerem: 2.12/00124/2007.

Kontakt z nami

Małopolskie Centrum Edukacji
ul. Podhalańska 4
34-700 Rabka-Zdrój

Seketariat MCE zaprasza:
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 17.00
kontakt@malopolska.edu.pl
Telefon: 0 18 26 76 894
Faks: 0 18 26 76 894

Strona główna Małopolskiego Centrum Edukacji »