Niezwykła edukacja

piątek, 18 grudnia 2015

W dniach od 8 do 10 grudnia 2015r., w czasie, kiedy trzecioklasiści prezentowali swą wiedzę podczas egzaminu próbnego, pozostali uczniowie uczestniczyli w innych formach edukacji. Na początku klasa I miała możliwość obejrzenia przepięknego widowiska baletowego "Dziadek do orzechów", a następnego dnia, wraz z klasą II, uczestniczyli w warsztatach językowych. Ostatni dzień tej nietypowej formy edukacji spędzili w Muzeum Archeologicznym, gdzie oprócz zwiedzania tradycyjnych eksponatów związanych ze starożytnym Egiptem wszyscy uczestniczyli w warsztatach poświęconych hieroglifom.

W podobny sposób czas poświęcony na naukę spożytkowali uczniowie klasy II, którzy nie tylko oddali się rozrywce oglądając film „Listy do M.2”, ale uczestniczyli także w Starej Synagodze w lekcji muzealnej "Dzieje i kultura Żydów krakowskich".

O warsztatach językowych Ania Różycka ucz. klasy I tak wspomina :
„… uczniowie kl. I i II gimnazjum wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez rodowitą Angielkę, która nie znała języka polskiego. Lektorka mówiła szybko i z akcentem, przez co czasami trudno było ją zrozumieć. Pomimo tych drobnych kłopotów, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych wiadomości o tradycjach bożonarodzeniowych w Anglii. Nauczyliśmy się nowych słów związanych ze świętami, oglądaliśmy animowane bajki i śpiewaliśmy kolędy. Ta pierwsza część spotkania upłynęła nam niezwykle szybko i przyjemnie. Po krótkiej przerwie lektorka opowiadała o legendach, której przykładem jest potwór "Wielka Stopa" zamieszkujący rejon Wielkich Jezior. Warsztaty były bardzo ciekawe, a lektorka bardzo miła. Tak, więc: MARRY CHRISTMAS!”

Niezwykłym wydarzeniem w życiu uczniów klasy I było uczestnictwo w baletowym spektaklu „ Dziadek do orzechów ”, prezentowanym na deskach krakowskiej opery.

Emilka Banaś pisze: „ jest to wigilijna historia o dziewczynce, która od swojego chrzestnego ojca otrzymała w prezencie świątecznym dziadka do orzechów. W nocy Klara ( tak nazywała się ta dziewczynka ) przeniosła się do niezwykłego świata wykreowanego przez jej wujka. We śnie jej dziadek do orzechów zamienił się w przystojnego księcia i razem wyruszają w niezwykłą podróż poprzez świat wróżki podziwiając taniec hiszpański, chiński, taniec szmacianej lalki i wojownika, a na sam koniec cudowny taniec cukrowej wróżki jej świty. Zachwycona Klara wirując w tańcu nagle budzi się na kanapie w salonie obok dziadka do orzechów. Uzmysławia sobie, że to wszystko było tylko snem.

Rolę dziadka do orzechów „wytańczył” Dzmitry Prokharau, w postać Klary wcieliła się Clara Ushizaka, a wuja Klary- Robert Kędzierski.

Spektakl okazał się niezwykłym widowiskiem. Wszystko, od wspaniałych tancerzy, pięknej scenerii, fantastycznego oświetlenia do cudownej muzyki Piotra Czajkowskiego sprawiało, że to przedstawienie jest godne polecenia i na długo pozostanie w naszej pamięci.”


Niezwykła edukacja 2016powrót do listy | następna wiadomość

O MCE

Małopolskie Centrum Edukacji to marka powstała w 2002 roku. Od początku swojej działalności, skupiając wokół siebie wysokiej klasy specjalistów, postawiła sobie za cel propagowanie oświaty i kształcenia ustawicznego.

Aby realizować przyjęte idee, zgodnie z art. 82 Ustawy o systemie oświaty Rafał Leśniak jako osoba prowadząca powołał:

  • Zaoczne licea ogólnokształcące,
  • Bezpłatne gimnazja dla młodzieży,
  • Placówkę Kształcenia Ustawicznego,
  • Placówkę Doskonalenia Nauczycieli.

Małopolskie Centrum Edukacji zostało wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pod numerem: 2.12/00124/2007.

Kontakt z nami

Małopolskie Centrum Edukacji
ul. Podhalańska 4
34-700 Rabka-Zdrój

Seketariat MCE zaprasza:
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 17.00
kontakt@malopolska.edu.pl
Telefon: 0 18 26 76 894
Faks: 0 18 26 76 894

Strona główna Małopolskiego Centrum Edukacji »