Warsztaty Little Britain oraz Teenage English

wtorek, 8 marca 2016

Dnia 1 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty Little Britain oraz Teenage English. Tym razem Richie z Irlandii przybliżył nam język jakim posługują się młodzi ludzie na Wyspach. Zobaczyliśmy jak bardzo różni się on od języka jakiego uczymy się w szkole. Mieliśmy okazję rozmawiać używając slangu młodzieżowego, ćwiczyliśmy różne akcenty, co naprawdę okazało się bardzo trudne, słuchaliśmy oryginalnego akcentu dominującego w Londynie Cockney oraz akcentu Scouse (Liverpool). Poznaliśmy skróty językowe używane w smsach, które jednak nie były nam dobrze znane. Richie opowiadał o subkulturach młodzieżowych w Anglii.

Warsztaty jak zawsze były prowadzone profesjonalnie, doskonale dobrane materiały multimedialne, dużo humoru, dużo śmiechu, to wszystko sprawiło, że na długo pozostaną w pamięci uczniom i nauczycielom. Uczniowie przekonali się, że nauka języka angielskiego to również świetna zabawa.powrót do listy | następna wiadomość

O MCE

Małopolskie Centrum Edukacji to marka powstała w 2002 roku. Od początku swojej działalności, skupiając wokół siebie wysokiej klasy specjalistów, postawiła sobie za cel propagowanie oświaty i kształcenia ustawicznego.

Aby realizować przyjęte idee, zgodnie z art. 82 Ustawy o systemie oświaty Rafał Leśniak jako osoba prowadząca powołał:

  • Zaoczne licea ogólnokształcące,
  • Bezpłatne gimnazja dla młodzieży,
  • Placówkę Kształcenia Ustawicznego,
  • Placówkę Doskonalenia Nauczycieli.

Małopolskie Centrum Edukacji zostało wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pod numerem: 2.12/00124/2007.

Kontakt z nami

Małopolskie Centrum Edukacji
ul. Podhalańska 4
34-700 Rabka-Zdrój

Seketariat MCE zaprasza:
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 17.00
kontakt@malopolska.edu.pl
Telefon: 0 18 26 76 894
Faks: 0 18 26 76 894

Strona główna Małopolskiego Centrum Edukacji »